Peru.info.pl - zobacz oferty turystyczne w Peru - Boliwia + opcja Galapagos, ,  - rezerwuj udane wakacje i noclegi
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Peru.info.pl  >  Lista ofert  >  Peru - Boliwia + opcja Wyspy Galapagos, Peru
Trwa potwierdzanie dostępności oferty, proszę czekać...
UWAGA! Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź termin
ważności dokumentów.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy!
          
 
  • 1.wyszukiwanie ofert
  • 2. szczegóły oferty
  • 3. zamówienie

Peru - Boliwia + opcja Wyspy Galapagos, Peru

Peru (pokaż mapę)
Kod oferty: PELTSL-1779
dodaj do schowka
cena za osobę od:
zawiera:transport, zakwaterowanie, wyżywienie według programu, ubezpieczenie KL i NW
nie zawiera:cena zawiera wszystkie opłaty
zobacz opis
drukujbezpośredni link do oferty »Poleć
transport:
wyjazd z:
terminy:
długość pobytu:
wyżywienie:
dorośli:
podróż z dziećmi
Rezerwuj z Gwarancją Najniższej Ceny! Touroperator:
DODATKOWE INFORMACJE
rezerwacja telefoniczna
801 451 401
12 424 30 50
rezerwacje@travelone.plCzynne:
Poniedziałek-Piątek: 8-21
Sobota-Niedziela: 9-21

Peru - Boliwia + opcja Wyspy Galapagos, Peru

Wczasy w: > Wyc. objazdowe > Wyc. objazdowe

Nazwa wg organizatora:


Peru - Boliwia + opcja Wyspy Galapagos

:

Peru - Boliwia - "Na tropach Inków"

Dzień 1:

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Limy przez Amsterdam lub Paryż. Przylot do stolicy Peru, powitanie na lotnisku, transfer do hotelu, po drodze objaśnienie podstawowych paradygmatów cywilizacji andyjskiej, które umożliwią prawidłowe zrozumienie fascynującej historii i obecnych realiów Peru (zgodnie z teoria prof. Marii Rostworowski). Zakwaterowanie. Zapoznanie sie z owocami tropikalnymi na spotkaniu przywitalnym, toast z narodowym pisco sour, nocleg.

Dzień 2:

Przejście do starej, kolonialnej części miasta, założonego w 1535 r. przez samego Francisca Pizarro. Spacer po najważniejszym placu Limy, Plaza de Armas, wzdłuż Pałacu Rządowego, Katedry i siedziby arcybiskupiej. Podziwianie bogatych zbiorów Muzeum Złota, próba zrozumienia wizji świata przedinkaskiej i inkaskiej cywilizacji na bazie obejrzenia ekponatów z wyjaśnieniami przewodnika. Eksponowane przedmioty budzą niekłamany zachwyt nad wyczuciem piękna i jubilerskiego kunsztu mistrzów rzemieślników. Obiad i nocleg.

Dzień 3:

Godz. 03.30 rano wyjazd autokarem do Paracas, najciekawszego na wybrzeżu Peru rezerwatu ptactwa i zwierząt morskich. Obcowanie z nieskażoną przyrodą - obserwacja kormoranów, głuptaków, pelikanów, flamingów i pingwinów Humboldta. Wycieczka łodzią na Islas Ballestas, wysepki, będące siedzibą licznych kolonii lwów morskich. Przejazd do Ica - krótki postój w Oazie Huacachina. Przejazd do Nazca. Po drodze postój w Mirador - wieża widokowa (pierwszy kontakt z liniami Nazca - figury ręka i drzewo). Obserwacja tajemniczych linii wyrytych na rozległym obszarze kamienistej pustyni ze specjalnej wieży widokowej lub fakultatywnie przelot awionetkami nad płaskowyżem Nazca (lot odbywa się w zależności od warunków pogodowych). Zakwaterowanie. Kolacja. Krótka sesja przygotowawcza na podróż do pierwszego miasta andyjskiego - Biała Arequipa.Nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do Arequipy. W drodze przewodnik przeprowadzi krótkie treningowe sesje przygotowawcze w celu uzyskania przez uczestników optymalnej relacji z nowymi warunkami klimatycznymi andyjskiego środowiska. Obiad w Camana. Zakwaterowanie po trudach podróży i nocleg.

Dzień 5:

Zwiedzanie białego miasta Kordylierów - Arequipa. Podziwianie zabytkowego centrum, m.in. klasztoru Św. Katarzyny, sesja zdjęciowa na tle kolonialnej architektury. Obiad. Wieczorna sesja przygotowawcza na wyprawę do kanionu Colca.Nocleg.

Dzień 6:

Przejazd do najgłębszego kanionu świata - Colca. Ten dziw natury wyrzeźbiła rzeka Rio Majes na głębokość 3400 m. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:

Dalszy ciąg eksploracji Kanionu Colca -przy sprzyjających warunkach obserwacja nisko, prawie nad głową szybujących kondorów. Przyjazd do Puno leżącego na brzegu jeziora Titicaca w godzinach wieczornych. Kolacja i nocleg.

Dzień 8:

Po śniadaniu wycieczka łodzią na zamieszkałe przez Indian z plemienia Uru "pływające wyspy" Uros. Obchód wysepek po niepewnym, uginającym się gruncie. Krótka sesja połączenia energetycznego z Wielkim Jeziorem. Konieczna seria zdjęć na tle trzcinowych chatynek i ich mieszkańców. Wyjazd do Boliwii przez Copacabana i wizyta w miejscu kultu i pielgrzymek w Kościele Maryjnym. Obiad. Dojazd do La Paz - jednego z najwyżej położonych miast świata. Zakwaterowanie. Nocleg. (rekomendujemy pozostawienie bagażu w hotelu w Puno i przepakowanie się na wypad do Boliwii do mniejszej torby).

Dzień 9:

Intensywne zwiedzanie założonej w 1548 r. położonej w dolinie na wys. ok. 4000 m. n.p.m. stolicy - La Paz. Łowcy pamiątek i wyrobów będą mogli zdobyć do swoich kolekcji kolejne makatki, poncha, torby, wisiorki wykonane przez Indian aymara. Sesja zdjęciowa w malowniczej scenerii targowisk i dam w melonikach. Ucieczka od gwaru miejskiego do Doliny Księżycowej (Valle de la Luna), gdzie na skutek erozji powstały niesamowite labirynty wąwozów i pinakli. Aby obejrzeć miasto z lotu ptaka będziemy mieli okazję skorzystać z kolejki linowej (teleferico) z której wagoników roztacza się wspaniały widok na nowoczesną część La Paz. Obiad. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10:

Wyjazd do Puno, wizyta na ruinach ceremonialnego kopleksu andyjskiej konfederacji Tiawanaku. Przekroczenie granicy peruwiańsko - boliwijskiej w Desaguadero. Po drodze zwiedzimy kościół w Pomata i świątynię płodności w Chuquito. Dojazd do Puno, zakwaterowanie. Kolacja z folklorem i tradycyjnym przysmakiem Peruwiańczyków czyli świnką morską. Nocleg.

Dzień 11:

Po śniadaniu wyjazd w kierunku starej stolicy państwa Inków - Cusco. Po drodze zwiedzanie nekropolii i centrum ceremonialnego Sillustani. Obiad typu bufet w Sicuani. Zwiedzanie kompleksu archeologicznego w Raqchi ze "świątynią" poświęconą Wiracocha. Zwiedzanie Andahuaylillas - przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Dojazd do Cusco. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 12:

Całodniowa wycieczka z obiadem do "Św. Doliny Inków". Po drodze do Pisac widoki na malownicze tarasy, zwiedzanie ruin Pisac, spacer na indiańskim rynku przepełnionym kramami ze swetrami, tkaninami i pamiątkami. Obiad. Zwiedzanie pozostałości kompleksowego obiektu Ollantaytambo. W trakcie przejazdu pociągiem sesja przygotowawcza do zwiedzania Machu Picchu. Nocleg w Aguas Calientes. (*należy pozostawić bagaż w hotelu w Cusco i przepakować się na dwa dni do mniejszej torby, dozwolony bagaż w pociągu to max. 8 kg).

Dzień 13:

Wycieczka do wymarzonego i najsłynniejszego na kontynencie zaginionego miasta - Machu Picchu. Obiekt został odkryty dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka. To niesamowite dzieło rąk ludzkich zadziwia doskonałością kamieniarki, bogactwem dekoracji i ciekawą treścią wiedzy, którą przewodnik podkreśli podczas wizyty o charakterze ceremonialnym. Sesja zdjęciowa na tle ruin Świątyni Trzech Okien, Słonecznego Obserwatorium i malowniczych tarasów.( Dla chętnych możliwość wejścia na szczyt Huayna Picchu .Fakultatywne wejście na Wayna Picchu jest pełne emocji i niepowtaralnych widoków, ale wymaga sporego wysiłku i sprawności fizcznej i rzutuje na kolejność zwiedzania ruin Machu Picchu). Obiad, nocleg w Cusco.

Dzień 14:

Zwiedzanie miasta potomków Inków, posługujących się językiem keczua - Plaza de Armas, Katedra z 1559 roku oraz pobliskich ruin zabytkowych budowli (Sacsayhuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay). Kolacja z folklorem w restauracji. Nocleg.

Dzień 15:

Transfer na lotnisko, przylot do Limy. Pożegnalny obiad. Wylot z Peru. Dzień 16 (11.05) Przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

Uwaga:

Wycieczka objazdowa o zwiększonym stopniu trudności (trasa na wysokościach od 2400 do 4200 m.n.p.m.).

PRZYKŁADOWA OPCJA:

EKWADOR GALAPAGOS, DODATKOWO PŁATNA 2570pln + 2200USD

DZIEŃ 15:

Wylot z Limy do Quito. Transfer do hotelu, odpoczynek, spacer po mieście. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 16:

Od rana zwiedzanie Quito - Muzeum Archeologiczne i Muzeum Złota, zapoznaniez kulturami, ktore zamieszkiwały teren obecnego Ekwadoru kilka tysięcy lat temu, podziwianie pierwszych na świecie wyrobow z platyny (ekwadorska kultura La Tolita jako pierwsza odkryła technikę wytopu platyny). Dla chętnychspacer na targ wyrobów ludowych, sprawdzian umiejętności targowania się. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 17:

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2)?na Galapagos. Zaokrętowanie na jachcie. Rejs na wyspę Santa Cruz ?(986 km2). Lunch, wizyta w Stacji Biologicznej Karola Darwina, obserwacja gigantycznych żołwi i procesu hodowli żołwi - gigantow. Transfer na jacht. Kolacja i nocleg na jachcie. Nocny rejs na kolejną wyspę.

DZIEŃ 18-19:

Raj dla miłośników unikalnej flory i fauny - lwy morskie, dzikie osły, dzikiekoty, ptaki morskie, flamingi, albatrosy, głuptaki, endemiczne mewy, ostrygojady, cucubes, endemiczne gołębie, zięby Darwina, iguany lądowe i morskie, czaple, kanarki, zięby, mewy białogłowe, a w przybrzeżnych wodach manty i białe rekiny. Noclegi na jachcie.

DZIEŃ 20:

Zejście na twardy ląd. Transfer na lotnisko i przelot do Quito. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 21:

Zwiedzanie nowej części miasta - pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, lekcja historii Ekwadoru przed fasadą Kongresu, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika. Spacer po kolonialnej części miasta - Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, Katedra z XVI wieku, renesansowy kościoł i klasztor San Francisco z XVI w., barokowy kościół La Compania, podziwianie panoramy miasta z góry Panecillo. Po południu wycieczka na równik (15 km na połnoc od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i Quito w Miniaturze mini spektakl światło i dźwięk). Sesja zdjęciowa. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 22:

Przylot do Europy, przesiadka na samolot do kraju. Lądowanie na lotnisku w Warszawie.

Terminy:

12.01.-27.01.2019 26.01.-10.02.2019 27.04.-12.05.2019 15.06.-30.06.2019* 12.07.-27.07.2019** 10.08.-25.08.2019** 08.09.-23.09.2019 04.10.-19.10.2019 06.11.-21.06.2019 21.11.-06.12.2019 27.12.-11.01.2020*** *święto Inti Raymi dopłata w 2 racie 600 PLN, 3 rata 80 USD+bilet wstępu 130 USD ** wysoki sezon-dopłata 1300 PLN ***termin sylwestrowy-dopłata 1870 PLN + koszt balu

Cena:

6990 PLN + 1645 USD

1 rata:

800 PLN

2 rata:

6190 PLN na 35 dni przed terminem wylotu

3 rata:

1645 USD klient płaci na miejscu

CENA ZAWIERA:

- Przelot Warszawa-Amsterdam lub Paryż- Lima- Warszawa - Ubezpieczenie TU EUROPA ( KL 30000EURO i NNW 3000EURO) - Jeden przelot lokalny (z opłatą lotniskową) - Cusco - Lima - Noclegi w hotelach 4/3* na bazie pokojów dwuosobowych - Śniadania i obiadokolacje, w tym dwie (2) kolacje z folklorem (Puno i Cusco) - Przejazdy autobusami prywatnymi dla grupy / autobusy z klimatyzacją na terenie Peru - Transfery z i na lotniska. - Jeden przelot lokalny (z opłata lotniskowa) - Cusco - Lima - Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem. - Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim przy odwiedzanych obiektach - Polskojęzyczny pilot na miejscu - Przejazd kolejką linową w La Paz (teleferico)

CENA NIE ZAWIERA:

- Wydatków natury osobistej - napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp. - Wstępów do zwiedzanych obiektow (ok. 220 USD) - Fakultatywnie - Przelotu nad liniami Nazca (ok. 120 USD + oplata lotniskowa 10 USD), wejście na Huayna Picchu -20 USD - Napiwki, bagażowi, tragarze ok. 50 USD - Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 550 USD

Uwaga:

Wycieczka objazdowa o zwiększonym stopniu trudności (trasa na wysokościach od 2400 do 4200 m.n.p.m.).

Przewodnik: Peru, Peru


Peru
Peru:
Ten południowoamerykański kraj to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Jego górzyste tereny stały się kolebką starożytnej, wysokorozwiniętej cywilizacji. Tajemnicza kraina Inków, słynie przede wszystkim z położonego pośród szczytów Machu Picchu, które do dziś rozbudza wyobraźnię naukowców i poszukiwaczy przygód. Peru to także Cuzco – dawna stolica Imperium Inkaskiego, malowniczy Kanion Colca, jezioro Titicaca czy zagadkowe rysunki na pustyni Nazca. Kraj ten kusi podróżników nie tylko pradawnymi ruinami ale także olśniewającym krajobrazem i bogatą indiańską kulturą i sztuką. Miłośnicy wspinaczki z pewnością odwiedzą peruwiańskie Andy.
czytaj więcej
 

Peru: mapa


Mapy: Peru

oferty z państwa Peru.info.pl

Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
Oszczędność i wygoda
Szeroka i aktualna oferta
Bezpieczna rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Renoma i uznanie
Oszczędność i wygoda
Gwarancja Najniższej Ceny
Ceny jak u organizatora
Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
Szeroka i aktualna oferta
Zawsze aktualne i pełne ceny
Łatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
Bezpieczna rezerwacja
87 sprawdzonych biur podróży
Płatności w systemie eCard
Bezpieczna szyfrowana rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Jeden z pierwszych portali
w Polsce
Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
Biuro w centrum Krakowa
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

Wakacje z dziećmi Last Minute
Wakacje z dziećmi Last Minute
Na rodzinne wakacje warto wybrać się do słonecznej Bułgarii, która charakteryzuje się piaszczystymi plażami z łagodnym zejściem do morza. Również Chorwacja zachęca do przyjazdu rodzin z dziećmi, oferując mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dodatkowo, na portalu TravelOne.pl, znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert, w tym Grecja Last Minute czy Portugalia Last Minute, które pozwolą nam zaplanować wczasy w znacznie niższej cenie. Polecamy również Wyspy Kanaryjskie, gdzie znajdziemy najlepsze parki wodne z licznymi zjeżdżalniami, które są ulubionym miejscem dzieci.
 
Egzotyczne plaże w cenach Last Minute - wakacje w Tajlandii >>
Luksusowy urlop w Emiratach Arabskich - zobacz hotele z All Inclusive >>
Morze Cudów i Cuda Nad Rzeka -  wycieczki objazdowe do Izraela >>